Digital Generations

Partnerji Projekta

Consorcio
Digital Generations

Partnerji Projekta

01

RCSS

Razvojni center Srca Slovenije je subregionalna razvojna organizacija, ki jo je ustanovila Občina Litija in deluje v Zasavski regiji v Srcu Slovenije. Vodi, koordinira in povezuje razvojne projekte za dvig kakovosti življenja v regiji, predvsem za ranljive ciljne skupine, kot so mladi in starejši. RCSS ima 20 let izkušenj z razvojem podeželja na posameznih področjih in deluje na treh glavnih stebrih: podjetništvo, turizem in okolje. Prednost je tesno sodelovanje z lokalnimi deležniki iz vseh glavnih sektorjev (javnih, zasebnih in nevladnih organizacij), poznavanje njihovih potreb in povezovanje inovativnih idej in projektov. Ena pomembnejših vlog je vodenje Lokalne akcijske skupine (LAS) Srce Slovenije za razvoj podeželja.
02

RCNE

Regionalni grozd “Sever – Vzhod” je bil ustanovljen leta 2012 in uradno registriran leta 2014 kot javno-zasebno partnerstvo. Člani grozda so občine, šole in centri za poklicno izobraževanje, nevladne organizacije, podjetja, ki delujejo na področju industrije, trgovine, turizma in storitev itd.
Regionalni grozd »Severovzhod« predstavlja tudi Inštitut »Balkan and Black Sea Fresh Foods Marketing Initiative«, ki je leta 2012 začel delovati kot zavod v okviru Grozda. Glavne naloge BBSFFMI so povezane z raziskovanjem na področju pridelave, obiranja, skladiščenja in trženja svežega in predelanega sadja, zelenjave, rib in cvetja ter razvoja podeželja. BBSFFMI se ukvarja tudi z razvojem učnih načrtov in izvajanjem usposabljanja za povečanje zmogljivosti kmetijskih delavcev in tistih, ki živijo na podeželju.
Član grozda je tudi Balkan and Black Sea Business Institute, ki je specializirano za obalno upravljanje in razvoj.
03

DEFOIN

Formación para el Desarrollo y la Inserción (DEFOIN) je leta 2009 pričel z idejo spodbujanja usposabljanja za zaposlovanje in vključevanje zaposlenih in brezposelnih delavcev. DEFOIN ima bogate izkušnje na področju izobraževanja, tako v nacionalnem kot evropskem kontekstu, pri čemer spodbuja različne dejavnosti in delovanje centrov. Zavzemajo se za izboljšanje kakovosti izobraževanja in digitalizacijo le-tega, pri čemer se vedno osredotočajo na korist uporabnikov.
Four Elements je neprofitna, nevladna organizacija (NVO), certificirana s strani Ministrstva za zunanje zadeve in Ministrstva za zdravje. Je inovativna in pionirska organizacija, delujoča v Grčiji in se osredotoča na vprašanja, ki se nanašajo na: socialno vključenost, enakost spolov, zaposljivost in enake možnosti, znanstvene raziskave in razvoj znanja in izkušenj na področju vprašanj socialne politike, izobraževanje in krepitev zmogljivosti.
Od svoje ustanovitve je Four ELEMENTS izvajal številne projekte in programe, mnoge v sodelovanju z velikimi dobro uveljavljenimi organizacijami v Grčiji in tujini, ki so bili usmerjeni na naslednje družbene skupine: ženske in še posebej ženske v težkih razmerah, priseljence in begunce, starejše, osebe s fizičnimi težavami, invalide in ljudi z duševnimi motnjami, dolgotrajno brezposelne in osebe z nizko strokovno izobrazbo.
Poslanstvo Four ELEMENTS je prispevati k trajnostnemu razvoju in učinkoviti uporabi vseh razpoložljivih virov v družbi za ustvarjanje boljših življenjskih okolij.
05

KAMNIK

Občina Kamnik je lokalna javna samouprava, ki se razprostira na 266 km2 in ima približno 30.000 prebivalcev. Središče občine predstavlja istoimensko mesto Kamnik, ki je kulturno, upravno in poslovno središče občine. V njenih pristojnostih so skrb za družbenoekonomski razvoj, urbanistično načrtovanje, razvoj in izgradnja prometne infrastrukture, oskrba z vodo, skrb za ravnanje z odpadki, javna varnost in civilna zaščita, izobraževanje, stanovanja itd.
V Občini med drugim deluje tudi Oddelek za razvoj in investicije, v okviru katerega je bila ustanovljena Evropska projektna pisarna, katere glavni fokus je pridobivanje nepovratnih nacionalnih in evropskih sredstev, z različnimi razvojno naravnanimi aktivnostmi pa želijo prispevati k izrabi številnih razvojnih potencialov občine in posledično k izboljšanju življenja in blaginje občanov.
E-Seniors je neprofitno združenje, ki ga je leta 2004 ustanovila Monique EPSTEIN. Namen E-Seniors je boj proti e-izključenosti z zagotavljanjem dostopa in usposabljanj na področju informacijske tehnologije za starejše in ostale ranljive ciljne skupine (gibalno ali mentalno ovirane).
Glavni cilji so: premostitev in zmanjšanje digitalnega prepada med generacijami, skrb za starejše z bojem proti njihovi izoliranosti in odpiranje novih obzorij za učinkovito izrabo prostega časa. Že od samega začetka zagotavljajo tečaje uporabe informacijske tehnologije za starejše, ki potekajo na različnih javnih lokacijah, nenehno pa odpirajo nove lokacije po vsej regiji z namenom zagotavljanja “bližine”, pri čemer upoštevajo ritem, interese in potrebe svoje ciljne publike.
MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE ZA IZBOLJŠANJE DIGITALIZACIJE STAREJŠIH

Digital Generations
Evropski Projekt